انتخاب بهترین دامنه برای سایت

انتخاب بهترین دامنه برای سایت

انتخاب بهترین دامنه برای سایت

منتشر شده در تاریخ 1398/18/04 توسطadmintarhan

چندیدن قدم تا یافتن بهترین دامنه برای وب سایتمان

قبل از رفتن به سراغ نکات انتخاب بهترین دامنه برای سایت به سراغ این میرویم که با مفهوم دامنه و انواع آن آشنا بشویم دامنه به گستره معنی شده است در واقع نامی اختصاصی میباشد که هر وب سایت را از دیگر وب سایت ها متمایز میکند و یکی از مراحل طراحی سایت انتخاب یک نام مناسب برای سایت میباشد .

انتخاب بهترین دامنه برای طراحی سایت

همانطور که میدانید domain از اجزائ مختلفی تشکیل شده است که هر قسمت با دات از هم جدا شده اند قسمت اول که با www شروع میشود ماهیت آدرس نام دارد قسمت دوم نام انتخابی شما قرار میگیرد و در قسمت سوم پسوند قرار دارد که انواع مختلفی دارد که عبارت اند از :

 • ir ( این پسوند مخصوص کشور ایران میباشد.)
 • com
 • net
 • org
 • biz
 • info
 • و دیگر پسوندها…

در انتخاب دامنه  باید نهایت دقت را کرد زیرا بسیاری از افراد و کسب و کارها نام هایی را انتخاب کرده اند که از آنها پشیمان میباشند و دیگر کار از کار گذشته است و شروع با یک نام جدید بسیار دشوار و هزینه بر میباشد.

انتخاب دامنه

چندین نکته برای پیدا کردن بهترین نام برای سایت :

 1. بهتر است نام دامنه شما کمتر از 12 حرف باشد زیرا هرچه نام کوتاه تر باشد بهتر وسریع تر در ذهن میماند مانند سایت google.com
 2. در انتخاب نام سایت از اعداد و کاراکترهایی که مفهومی ندارند استفاده نکنید
 3. سعی کنید که کلمه کلیدی شما در نام سایت شما باشد به طور مثال سایت طراحان وب tarahnweb.ir که انتخاب نام معرف کسب و کار شما میباشد.
 4. سعی کنید از پسوند هایی که بیشتر به کار میروند استفاده نمایید مانند com – ir – net
 5. درهمان ابتدا سعی کنید که پسوند های دیگر را نیز خریداری کنید به طور مثال شما چندیدن سال است که .com  را خریداری کرده اید و حالا به این فکر افتادید که نام دامنه با پسوند ir را نیز خریداری کنید که سپس با این مشکل مواجه می شوید که کسی دیگر پسوند ir دامنه شما را ثبت کرده است.
 6. بهتر است نامی را که انتخاب میکنید با کسب و کار شما یکی باشد به طور مثال شما در زمینه فروش موبایل فعالیت دارید از نام هایی استفاده کنید که به موبایل مربوط باشند.
 7. و در آخر که هرگز در انتخاب یک نام مناسب عجله نکنید زیرا ممکن است بعد از چند وقت از نامی که انتخاب کرده اید پشیمان شوید.

شما میتوانید در صورت داشتن هرگونه سوال با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

دامنه سایت

 

نظرات

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش طراحی سایت

آموزش طراحی سایت از پایه تا پیشرفته

به زودی