20 نکته ارزشمند در رابطه با سئو یک سایت(قسمت اول)

20 نکته ارزشمند در رابطه با سئو یک سایت(قسمت اول)

20 نکته ارزشمند در رابطه با سئو یک سایت(قسمت اول)

منتشر شده در تاریخ 1397/16/11 توسطadmintarhan

20 نکته ارزشمند در رابطه با سئو یک سایت

در اولین قسمت این مقاله  قصد داریم 5 نکته ارزشمند در رابطه با سئو سایت را با شما درمیان بگذاریم پس با ما همراه باشید.

چرا باید سایت مان را سئو کنیم؟

قبل از شروع  فکر کنیم که چرا باید وب سایتمان را سئو و بهینه سازی کنیم؟! نکته  قابل توجه این است  که قصدمان از رسیدن به صفحه اول نتیج گوگل چیست؟خب به احتمال زیاد هدف شاید شما هم  جذب کاربر و بالا بردن ترافیک  سایت و در نتیجه بالا بردن   فروش است.بله این جمله کاملا درست است که هدف نهایی این است که فروش بیشتر شود ولی به این فکر کنید که زمانی که مخاطب وارد سایت ما شود چه اتفاقی ممکن است بیافتد؟

بسیاری از شما به   فکر این هستید که از گوگل بازدید بگیرید و اصلا به نتیجه بعد آن فکر نمی کنید که  قرار است که دقیقا چه اتفاقی بیافتد! که ایا واقعا سایت شما برای مخاطبان مناسب است؟ و یا اینکه سایت شما میتواند اطلاعات کامل را داخیتار مخاطبان قرار دهد؟ و یا از همه مهم تر کاربر به شما اعتماد میکند؟

همه این سوالات را پرسیدم که یک نکته را به شما بگویم   محتوا خیلی مهم است.همه کارهای ما در آخر به محتوا ختم میشود. با این مقدمه به سرا اولین نکته یعنی محتوا میرویم و این رقابت را آغاز میکنیم !

سئو

  1. محتوا خیلی مهم است!

مهم ترین اصل سئو یعنی محتوا ! الان به خود این تصور را کنید که به یک سایت وارد شدید که هیچ محتوا جالبی ندارد !! برای شما ممکن است چه پیامدی داشته باشد؟ این سوال را بپرسید که آیا در آن سایت ماندن برای شما مفید میباشد؟

این را در نظر داشته باشید که هنگامی که وب سایت شما محتوای خاص و خوبی نداشته باشد سئو کردن بی فایده میباشد! در خیلی از فاکتور های سئو محتوای خوب ارتباط مستقیمی دارد.

هنگامی که در سایت شما محتوای خوبی نباشد بازدید کننده هیچ دلیلی  را ندارد که در سایت شما به گشت و گذار بپردازد 🙂 و هنگامی که کاربر به ماندن در سایت شما علاقه ای نداشته باشد مطمئن باشید که در کسب و کار خود با شکست رو به رو شده اید. به شما گفتیم که محتوا با سئو رابطه مستقیم دارد به طور ساده تر میتوان گفت وقتی کاربری دلیلی برای ماندن در سایت شما را نداشته باشد نرخ ماندگاری را در سایت را کم میکند و این خود یکی از لطمه هایی است که سایت شما میخورد.

همینطور که در این قسمت متوجه شدید محتوا پادشاه است که این جمله را در خیلی از مقاله ها دیده اید!

 

2- در دومین قسمت به سراغ این میرویم که محتوا را برای کاربرانتان تولید کنید نه برای جناب گوگل :))

منظور از این که محتوا را برای کاربرانتان تولید کنید این نیست که سئو شده نباشد بلکه باید در ابتدا کاربرانتان مهم باشند! و به این خیلی فکر نکنید که جناب گوگل در رابطه با محتوای شما چگونه عمل میکند.

قابل توجه بدونید که گوگل به دنبال سایت هایی میباشد که به کاربراشون توجه میکنند. خب پس این نتیجه را میده که اگر محتوایی که تولید میکنید برای کاربراتون است گوگل به خوبی این قضیه درک میکند.

مطمئن باشید که گوگل شما را دوست خواهد داشت به شرط اینکه محتوایی که تولید می کنید همان چیزی باشد که کاربراتون از شما میخوان!

3- سومین نکته این است سعی کنید محتوا را طولانی تولید کنید.

در دیگر کشورها نویسنده ها و وبلاگ نویس ها بر سر این با هم رقابت می کنند که مقاله کدام طولانی تر است! پس شما هم سعی کنید که مقاله ای که تولید می کنید طولانی باشد.

در نظر داشته باشید که اگر رقبای شما در تولید مقاله طولانی ضعیف هستند شما با استفاده از این ترفند به آسانی از آن ها جلو میزنید. این قضیه را جدی بگیرید و بر روی آن کار کنید و نتیجه آن را به زودی می بینید.

محتوا

4- نکته بعدی که بسیار مهم میباشد این است که به جست و جوی کاربرانتان اهمیت دهید.

این را در نظر بگیرید که محتوایی که تولید کردید باید کاملا باخواسته های کاربر یا مخاطبان مطاقبت داشته باشد. به جست و جو هایی که کاربران می کنند و کلمه های کلیدی که سرچ می کنند توجه بسیاری داشته باشید. اگر دوست دارید که میزان بازدید سایت شما از محتوایی  که تولید کردید زیاد باشد به این توجه کنید که مخاطب چه موضوعاتی را دقیق جست و جو میکند.

که برای انجام این کار بهتر است قبل ازشروع کردن به نوشتن مقاله به سراغ گوگل بروید و ببینید که چه کلمات و موضوعاتی بیشتر سرچ شده اند. که این کار باعث میشود کلمه کلیدی مورد نظر مربوط به مقاله را به راحتی پیدا کنید.

5- در آخرین قسمت از این مقاله به سراغ این میرویم که سعی کنید بر روی عناوین سوالی کار کنید اما چگونه ؟!

تا کنون توجه کرده اید که مقالاتی که سوالی میباشند از بقیه مقالات دارای طرفدار بیشتری هستند؟و مخاطبان دوست دارند که بر روی اینگونه مقالات کلیک کنند تا دیگر مقالات.  پس حتما بر روی عناوین سوالی کار کنید به دلیل اینکه کاربران پاسخ سوال هایشان را در این گونه مقالات می یابند.

سعی کنید عناوینی که برای مقاله خود در نظر میگیرید جذاب باشد تا کاربر بیشتر ترغیب شود بر روی آن کلیک نماید.

جست و جو

در قسمت بعدی از 20 نکته ارزشمند درسئو به سراغ 5 موضوع دیگر می رویم که عبارت اند از:

  1. بروز کردن محتوای قدیمی
  2. کپی ممنوع
  3. استفاده از فرمت های محتوایی
  4. استفاده از لینک
  5. و منابع معتبر

در صورت داشتن هرگونه سوال شما میتوایند از طراحان وب که ضمینه تخصصی آن طراحی سایت و سئو میباشد کمک بگیرید.

نظرات

یک پاسخ به “20 نکته ارزشمند در رابطه با سئو یک سایت(قسمت اول)”

  1. […] خدمت دوستان عزیز ما در قسمت اول مقاله 20 نکته ارزشمند سئو درباره تولید محتوا جست و جوی […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش طراحی سایت

آموزش طراحی سایت از پایه تا پیشرفته

به زودی