صفحه 404 چیست

صفحه 404 چیست

صفحه 404 چیست

منتشر شده در تاریخ 1398/10/04 توسطadmintarhan

صفحه 404 یا ارور 404 چیست ؟

با سلام خدمت کاربران محترم سایت طراحان وب در این مقاله قصد داریم به سراغ صفحه 404 یا همان ارور 404 برویم و درباره آن بیشتر بدانیم پس با ما در ادامه این مقاله همراه باشید در واقع همه ما با این صفحه اشنا هستیم و با ان رو در رو شده ایم این اررور زمانی رخ میدهد که کاربر یک آدرس یا جستجویی در سایت سرچ کند که وجود نداشته باشد در این صورت این صفحه به نمایش در می آید.

ارور 404

چرا باید صفحه 404 داشته باشیم؟

هنگامی که کاربری یک جستجو یا ادرس نامعتبری به سرور سایت ارسال کند اگر این صفحه وجود داشته باشد همان صفحه را به کاربر نشان میدهد اما اگر وجود تداشته باشد تنها با یک اررور رو به رو میشود وجود این صفحه باعث میشود که کاربر بتواند به قسمت های دیگر سایت مراجعه کند و همچنین روبات ها متوجه میشوند که این صفحه حذف شده است پس آن را از لیست خود حذف میکنند.

لینک های شکسته و صفحات حذف شده که رقبا به سایت شما میفرستند بیشترین دلیل به وجو آمدن این ارور  میباشد.

 

صفحه 404 را چگونه طراحی کنیم؟

طراحی این صفحه بستگی به سلیقه شما و نوع کار شما دارد این صفحه میتواند ظاهری خشک و کسل کننده داشته باشد یا میتواند بسیار کاربر پسند و زیبا باشد به طوری که وقتی کاربر با این صفحه روربرو شد مدت زمان بیشتری را در سایت شما بگذارد که خود این موضوع بر رتبه سایت شما تاثیر زیادی دارد.

این صفحه میتواند دارای سرچ باشد یا اینکه چندین لینک برای رفتن کاربر به صفحات دیگر باشد یا اینکه مانند دیگر صفحات سایت شما باشد و در قسمت محتوا فقط ارور را نمایش بدهد.

طراحی صفحه 404

ایا وجود این صفحه بر روی سئو تاثیر دارد؟

وجو یک صفحه کاربر پسند و جذاب که باعث بشود کاربر در سایت بماند و زمان بیشتری را در سایت بگذارند باعث میشود که رتبه سایت شما در گوگل بالاتر برود برای طراحی این صفحه سعی کنید که وقت بیشتری را بگذارید و فقط به عنوان یک صفحه بی کاربرد به ان نگاه نکنید همچنین افزایش این ارور به خودی خود بر روی سئو سایت شما تاثیری ندارد اما اگر شما صفحاتی در گوگل داشته باشید که حذف شده باشند و  کاربر از طریق این صفحات وارد سایت شما میشد قطعا باعث تاثیر منفی بر روی رتبه شما در گوگل میشود.

 

شما همچنین میتوانید در صورت داشتن هرگونه سوال درباره طراحی این صفحه یا طراحی سایت و سئو و بهینه سازی سایت با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

نظرات

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش طراحی سایت

آموزش طراحی سایت از پایه تا پیشرفته

به زودی